O nás

Písničkářku Veroniku Wildovou a její kapelu Divoko charakterizují pop-folkové písně a české texty. Svou tvorbou vesele i melancholicky odráží pocity současné mladé generace.

Veronika Wildová je mladá česká zpěvačka a písničkářka. V roce 2016 strávila půl roku ve Spojených státech, kde představovala svoji tvorbu na open-mic večerech a v místních klubech. Zastesklo se jí po místě bližším jejímu srdci - Praze a také po českém jazyce. Vrátila se, aby dala dohromady kapelu Divoko a ryze český repertoár. Její pop-folkové písně, které občas prozradí lásku k britskému indie-rocku, si kladou za cíl pravdivě i s nadhledem reflektovat pocity současné mladé generace.

Kapela Divoko je složená z ostřílených muzikantů, kteří za sebou mají úspěchy s kapelami The Lazy Bones, And the End, ALE nebo Vltava. Společně s Veronikou pak vytváří barevné aranže, které odhalují jejich původní žánrové vyhranění - britský rock a tradiční blues.

V roce 2017 vydala Veronika singl "Hvězdy", kterým popsala své pocity z návratu z Ameriky. Následovaly "Krásnější ženy" (2018), které nahrála již s některými členy kapely. "Krásnější ženy" znamenaly pro Divoko zlom - po finálovém kole v soutěži Šance Muzikus dostala kapela možnost zahrát na velkých festivalech (Rock for People, SázavaFest...) a také nabídku k natočení 3 písní ve studiu AllSense Štěpána Škocha (ex. Chinaski).

Tak vzniklo EP Divoko 2019, včetně singlů "Holka, měla by ses vdát" a "Milenec Ticho". K nim kapela v průběhu roku natočila také videoklipy. Nahrávku, která vyšla pod hlavičkou GoodDay Records, si můžete poslechnout na Spotify i YouTube.

Rok 2020 odstartovalo Divoko rozšířením sestavy o další kytaru. Kapela se společně připravuje na letní sezónu a průběžně chystá nový materiál.


DIVOKO aktuálně vystupuje ve složení:

Veronika Wildová - klavír, zpěv

Adam Lešikar - kytara, zpěv

Vladimír Myslík - kytara

Michal Svoboda - baskytara

Petr Špička - bicí