O nás

Písničkářku Veroniku Wildovou a její kapelu Divoko charakterizují pop-folkové písně a české texty. Svou tvorbou vesele i melancholicky odráží pocity současné mladé generace.

Veronika Wildová je mladá česká zpěvačka a písničkářka. V roce 2016 strávila půl roku ve Spojených státech, kde představovala svoji tvorbu na open-mic večerech a v místních klubech. Zastesklo se jí po místě bližším jejímu srdci - Praze a také po českém jazyce. Vrátila se, aby dala dohromady kapelu Divoko a ryze český repertoár. Její pop-folkové písně, které občas prozradí lásku k britskému indie-rocku, si kladou za cíl pravdivě i s nadhledem reflektovat pocity současné mladé generace.

Kapela Divoko je složená z ostřílených muzikantů, kteří za sebou mají úspěchy s kapelami The Lazy Bones, And the End, ALE nebo Vltava. Společně s Veronikou pak vytváří barevné aranže, které odhalují jejich původní žánrové vyhranění - britský rock a tradiční blues.

Veronika letos vydala singl Krásnější ženy. Premiéra proběhla na serveru Novinky.cz a rozhovor o její tvorbě se dostal do magazínu Rock&Pop (rubrika Pod palbou) a do deníku Právo (8.2.2018).

V roce 2018 ji čeká vydání dalších singlů - například písně Světlo a Boj. V roce 2017 vydala singl Hvězdy a mnoho písní v komorním provedení "z kuchyně".


DIVOKO aktuálně vystupuje ve složení:

Veronika Wildová - klavír, zpěv

Adam Lešikar - kytara, zpěv

Michal Svoboda - baskytara

Petr Špička - bicí